Range Rover Evoque Convertible: Britské SUV/kabrio je realitou

0

Poměrně dlouhá doba uplynula od chvíle, kdy Land Rover ukázal koncept kabrioletu odvozeného od modelu Evoque. Následovaly klasické spekulace, zda tento vůz opravdu zamíří do výroby. Dnes už s jistotou můžeme říci, že se tak opravdu stane, protože britská automobilka přišla s tiskovou zprávou, ve které výrobu tohoto svým způsobem speciálu potvrzuje. Vůz se začne prodávat na jaře příštího roku a koupit si ho budou moci i čeští zákazníci.

Jak se dalo dopředu očekávat, novinka se prakticky vůbec neliší od dříve představeného konceptu. Případné odlišnosti má na svědomí pouze relativně nedávný facelift Evoque jako takového. Vůz dostal plátěnou stahovací střechu, se kterou můžete manipulovat do rychlosti 48 km/h. Složená je za osmnáct sekund, k natažení potřebuje o tři sekundy více. Land Rover si údajně dal na konstrukci velmi záležet, střecha byla testována při teplotách o +90 °C do -40 °C. Interiér je čtyřmístný, ve druhé řadě se samozřejmě s prostorem muselo šetřit. Do kufru naložíte maximálně 251 litrů nákladu.

Nabídka motorizací je shodná s tím, co známe z klasické verze. K dispozici budou dva naftové čtyřválce (150 nebo 180 koní) a vrcholný benzinový dvoulitr s výkonem 240 koní. Nejlevnější Evoque Convertible bude stát 1 421 750 Kč, vrcholná verze s benzinovým dvoulitrem vyjde na 1,7 milionu korun.