Volvo S90 je konečně tady. Luxusní sedan dostal známou techniku

0
Half profile Volvo S90 Mussel Blue

Autosalon v Detroitu se stane dějištěm světové premiéry nového Volva S90, které ale automobilka už světu ukázala prostřednictvím kompletní fotogalerie. Jak se dalo čekat, design, interiér i technika vychází z XC90. Zde bylo akorát vše integrováno do karoserie typu sedan.

Volvo S90 je opravdu velký vůz, když svou délkou dosahuje téměř na pět metrů (4963 mm). Šířka bez zrcátek činí 1879 mm a karoserie je vysoká 1443 mm. Rozvor náprav má hodnotu 2941 mm, což je opravdu dost. Dá se očekávat, že si zadní cestující budou užívat množství prostoru minimálně pro svá kolena. Zavazadelník pak nabízí objem 500 litrů.

Technika je shodná s Volvem XC90, což znamená (a je to trochu škoda), že i tento luxusní sedan bude proti své přímé konkurenci bojovat s jednodušeji uspořádaným hnacím řetězcem. Zatímco všichni ostatní sází na podélně uložené motory, které mohou mít šest i osm válců, a v základu pohon zadní nápravy, S90 bude výhradně čtyřválcové s motorem uloženým napříč a v základu to je předokolka.

Volvo ještě všechny detaily nezveřejnilo, ale už teď se ví, že benzinová část nabídky obsahuje provedení T6 AWD s výkonem 320 koní a hybridní T8 AWD disponující maximem 400 koní. Základní diesel D4 nabízí 190 koní a Volvo ho prezentovalo jako předokolku, silnější D5 AWD pak dostane 235 k a 480 Nm.

Kdo sedan nechce, ten se může už pomalu chystat na objednávku kombíku V90, který se představí na jarním autosalonu v Ženevě.