Cadillac Escalade: Tak to je on!

0
An art installation and portrait series inspired by the 2015 Cadillac Escalade, created by Autumn de Wilde.

To je on! Nový Cadillac Escalade si pořádně prohlédněte v naší fotogalerii. Stalo se z něj totiž přesně to, co jsme očekávali. Adaptoval designový směr svých značkových sourozenců a díky tomu působí ještě víc nadřazeně než kdykoliv předtím. Tak například obří maska chladiče doplněná o LED světla pro denní i noční svícení usazená na výšku vystraší snad každého. Z bočního pohledu vynikne masivní ponton karosérie a její šílená délka (auto bude k dostání ve dvou rozvorech). Základem jsou navíc 20 palcová kola, za příplatek můžete auto osadit velikostí 22“. Zadní partie je pak ve znamená dvou dlouhých na výšku posazených brzdovek zdobených stovkami LED. Aby byl pohled na záď co nejčistší, zadní stěrač byl integrován v horním rámu skla, kde zůstal ukrytý před zraky ostatních.

Protože Cadillac sdílí platformu s ostatními gigantickými modely koncernu GM (Tahoe, Suburban a Yukon), snažili se designéři pořádně odlišit i v interiéru. Ten by měl být co nejluxusnější a alespoň z prvních snímků se zdá, že se záměr podařil. Jsou tu dřevo, kůže v několika odstínech a další kvalitní materiály. Z obrovského středového tunelu je jasná šíře interiéru. Přitom je zde lehce zakomponovaný středový panel s dotykovými ploškami jako v dalších modelech Cadillacu. Interiér bude možné volit v uspořádání pro pět nebo sedm cestujících.

Auto kupředu požene obrovský osmiválec GM EcoTec3 V8 s objemem 6,2 litru. Ten bude dosahovat výkonu 420 koní. Cadillac bude k dostání s pohonem jedné a obou náprav. Motor se přitom vždy páruje se šestistupňovou automatickou převodovkou. Inženýři přepracovali podvozek a v nabídce dál zůstává i nastavitelný systém Cadillac Magnetic Ride Control, který umožní režimy jízdy Tour a Sport.

Ceny, spotřebu a další bližší informace si Cadillac ještě schovává na později. My ale na konci listopadu vyrážíme na autosalon do Los Angeles, na kterém si tuto novinku určitě detailně prohlédneme. Mezitím si užijte toto video: