Jací jsou Češi sportovci, co mají rádi, kdy cvičí, proč sportují?

0

Sportujete rádi? Ano? Možná by vás zajímaly čísla, která definují Čecha, jakožto sportovce. Podívejte na zajímavá čísla, která napoví mnohé o našem vztahu ke sportu.

  1. Poznáte se? Společnost Intersport si nechala zpracovat analýzu, kde se hodně dozvíte. 43 % Čechů sportuje spíše osamoceně, 30 % spíše ve společnosti, 27 % dělí stejným dílem.
  2. V přírodě se sportuje nejlépe, to si myslí 85 % vyznavačů sportu.
  3. Čeští vyznavači sportu jsou aktivní průměrně 7 hodin týdně.
  4. 64 % Čechů sportuje minimálně jednou týdně, 9 % téměř denně, 38 % několikrát týdně
  5. 75 % Čechů má v sobě nadšení pro sport
  6. 76 % se cítí díky sportu volněji, svobodněji.
  7. většina Čechů ráda sportuje večer, a to 57 % – od 17 do 21 hodin. Jen 3 % razí noční dobu mezi 21 a 5 hodinou ranní.
  8. co sportovce motivuje? Zlepšení zdraví, to u 95 %.
  9. 96 % Čechů si myslí, že děti by měly mnohem více sportovat.
  10. Dospělí utratí za sebe a sport 5000 Kč za rok, za děti vydají téměř 6800 korun za rok. Co plánují v nejbližší době koupit? 13 % kolo a boty na běhání, 6 % elektrokolo, 8 % stroje pro fitness, 12 % turistické vybavení.

Jak to máte vy, cvičíte více, utrácíte více?

INTERSPORT je největším prodejcem sportovního oblečení a vybavení na světě. Jen v ČR má Inersport 31 prodejen a 340 zaměstnanců. Celkový roční obrat: víc než 1 miliarda korun. Nabízí oblečení a obuv na sport i pro volný čas. S výběrem sportovního vybavení vždy pomohou odborní poradci, kteří jsou často sami nadšenými sportovci, což představuje vizi společnosti BEST IN TOWN. Tato myšlenka má za cíl nabízet zákazníkům nejlepší prodejny s nejlepším servisem, nejlepším sortimentem a nejlepším poradenstvím.