Lamborghini Aventador: První tuning od Novitecu

0

Firma Novitec je dobře známá mezi fanoušky supersportů. Až dosud měla dvě divize. Novitec Rosso se specializoval na úpravy vozů značky Ferrari, Novitec Tridente zase Maserati. Nyní vzniká třetí oddělení, které nese název Novitec Torado. Ano, hádáte správně – bude tunit auta s rozzuřeným býkem ve znaku.

Novitec rozhodně není žádný garážový bastl. Specialisté, které zaměstnává, zkoumají možnosti doplňků do posledního detailu. I proto je celý aerokit, který Novitec nyní bude dodávat pro Lamborghini Aventador LP 700-4, pečlivě otestován ve větrném tunelu. V balíčku jsou přední lízátko, doplňky nasávacích otvorů, střešní otvory, obrovské křídlo na zádi a zadní difuzor. Vše je vyrobeno z karbonu.

Došlo ale i na vnitřní úpravy. Proměnou prošel podvozek, který je nyní ještě tužší. Dodávaná kola mají velikost 20 palců.  Úpravy motoru jsou spíše menší. Inženýři přeprogramovali řídící jednotku a dodali nový výfukový systém. Výsledný výkon ale ještě čeká na zveřejnění, stejně tak cena úprav tohoto už tak šíleného stroje.