BMW X5 M50d: nová generace zvládne stovku za 5,3 s

0

BMW zveřejnilo první oficiální fotografie nové generace modelu X5 ve vrcholném provedení M50d. Auto dostalo agresivnější nárazník, devatenáctipalcová „emková“ kola a především pod kapotu známý třikrát přeplňovaný diesel s parametry 381 koní a 740 Nm. Na rozdíl od odstupující generace je nová samozřejmě lehčí, tudíž by měla být rychlejší. Rozdíl ale není tak markantní, zrychlení z nuly na stovku je záležitost trvající 5,3 s, což je o desetinu vteřiny lepší čas. Zajímavější by novinka měla být s ohledem na spotřebu, která podle tabulek bude klesat pod sedm litrů.

X5 M50d nabídne v seznamu základní výbavy samozřejmě pohon všech kol a osmistupňový automat. Pokračovat můžeme vzduchovým odpružením zadní nápravy, adaptivním sportovním podvozkem, chybět pak nebudou ani u podobně velkých automobilů velmi důležité aktivní stabilizátory. X5 M50d bude dostupná hned od začátku prodeje, což je přesně řečeno od šestnáctého listopadu.

Spolu s vrcholným dieselem ukázalo BMW ještě paket Individual. Ten zahrnuje například dvě exkluzivní barvy karoserie, dvacetipalcová kola a vybrané materiály v interiéru. Zájemci o maximální luxus si ale musí počkat do prosince.