Šanghaj 2013: Volkswagen CrossBlue Coupé

0

Volkswagen v Šanghaji ukázal studií CrossBlue Coupé. SUV poháněné hybridním systémem typu plug-in má robustní vzhled a sportovní proporce. Pěkné jsou jeho bezrámové dveře nebo zajímavě tvarovaná příď se sadou LED. Jeho karosérie vyniká v oranžovém lakování. Dokážu si představit, že by se tato barva ocitla i v nabídce sériového modelu, protože i pod světly výstavištních reflektorů vypadá dobře.

Pod kapotou je ukrytý zážehový motor V6 TSI s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem dosahuje v kombinaci se dvěma elektromotory výkonu 305 kW, chcete-li 415 k. Koncept by měl díky tomu zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy, nejvyšší rychlost je pak stanovena na 236 km/h.

Souhra tvarů, barev a materiálů vytváří v interiéru svěží atmosféru. Za volantem se sedí dobře už jen proto, že má zploštělou spodní část věnce. Ovladačů je minimum a proto je palubní deska jasně přehledná. Středobodem pozornosti se stala obrazovka multimediálního systému s navigací s pěknou grafikou. Na zadní místa se vejdou i lidé vyššího vzrůstu.