Šanghaj 2013: Hummer od Dongfengu

0

Autosalon v Šanghaji patří k nejzajímavějším na světě. Nejenom proto, že je obrovský. Představuje se na něm celá řada automobilek, které Evropanovi nejsou tak známé. Jendou z velkých je koncern Dongfeng, který ukazuje i kopii amerického Hummeru.

Nejde sice o žhavou novinku, ale nemohli jsme si tento zajímavý kousek nechat ujít. Rozměrově je žlutá obluda podobná Hummeru H2, uspořádání interiéru zase připomíná Hummer H1 se slavným mamutím středový panelem. Jestli jsme ale kritizovali americká auta za nízkou kvalitu zpracování, Číňane je hravě přebijí.

Exteriér vypadá podivně a marně se snaží napodobit některé prvky originálního Hummer. Řeč je například o discích kol, které mají podobný tvar jako v případě Hummeru, jen na nich najdete zkratku Dongfengu. Pěkné je, že vpředu nechybí ani naviják.

Nutno ale podotknout, že Dongfeng má zkušenosti se stavbou kopií Hummerů. Pro armádu už dělal i téměř totožnou H1. Navíc se není čemu divit, daně a cla jsou v Číně extrémně vysoká. Importovaný Hummer z USA tak vyjde v přepočtu na 2,4 milionu korun.