Ženeva 2013: Ford EcoSport

0

Původně se Ford EcoSport vyráběl jen pro jihoamerický trh, konkrétně Brazílii. Nyní ale přišel čas na nový model stejného jména. Ten by měl být dalším z počinů globální strategie značky. Proto se bude prodávat na více než stovce trhů v nezměněné podobě. Malé SUV si tak konečně můžeme pořídit i my.

Auto nevidíme poprvé. Už dříve bylo ve formě konceptu představeno na autosalonech v Indii a Číně. Pak si na podzim v Paříži odbylo premiéru. Nyní je ale v Ženevě k prohlédnutí jeho finální sériová podoba tak, jak vyjede na evropské silnice.

EcoSport využívá podvozkové platformy malého modelu Fiesta. I kvůli tomu měří jen 4240 mm. Zavazadlový prostor ale přesto bude z praktičtějších. Bez sklopených zadních sedadel se dovnitř vejde až 322 litrů nákladu.

Auto nabídne i podobnou paletu motorů, jaké jsou momentálně k dostání ve Fiestě. Díky tomu se můžeme těšit na přítomnost povedeného tříválce s přeplňováním a litrovým objemem, tedy motor 1.0 EcoBoost. Jednotka ve své silnější variantě dosahuje výkonu 95 kW. K dispozici ale budou i další motory včetně dieselového agregátu s objemem 1,5 litru.

Zatím není známé přesné datum uvedení EcoSportu na český trh. Doufejme, že si tentokrát Ford pospíší a nebudeme na něj muset čekat stejně dlouho jako na nový Focus nebo Mondeo.