Audi A5 DTM Selection: Když chcete udělat parádu a nechcete benzin

0

Označení DTM v názvu nové verze Audi A5 by mohlo evokovat řadu slibných věcí typu benzinového osmiválce pod kapotou nebo závodního podvozku, ale nenechte se zmást. Nic takového se v tomto případě nekoná. DTM Selection je pouze vymóděná dieselová A5, za kterou zaplatíte ve finále více než za opravdu sportovní S5.

DTM Selection znamená na pohled červeno-černou karoserii, obrovská dvacetipalcová litá kola a v interiéru především sportovní skořepinové sedačky plus různé detaily odkazující na DTM. Jako třeba svítící nápisy DTM promítané na vozovku pod dveře. Nic zásadního ale nakonec nečekejte.

A už vůbec nečekejte, že by se nějak radikálně měnila technika. O pohon se totiž stará zcela sériový naftový šestiválec o objemu tří litrů. Ten nabízí 245 koní a 580 Nm, zrychlení na stovku proběhne za 5,9 s a nejvyšší rychlost činí 250 km/h. Přesně tak, jak to známe ze standardní A5 3.0 TDI. Oproti ní je ale DTM Selection dražší o pořádných 620 000 korun. Tak jak, dali byste za více parády tolik peněz, nebo je lepší rovnou skočit do S5? My máme jasno. Když sport, tak pořádně a s benzinem pod kapotou.