BMW X4: Kompletní fotogalerie nového crossoveru

0

Ačkoliv byly snímky zveřejněny v průběhu ženevského autosalonu, auto si na svůj debut počká až na příští měsíc. Objeví se totiž na výstavě v New Yorku. Ostatně, americký trh bude pro nové BMW X4 velmi důležitý. To značí už i fakt, že automobilka zveřejnila jeho základní cenu. V USA bude auto dostupné od 45 625 dolarů, tedy asi 932 500 korun. U nás samozřejmě očekávejte o něco vyšší částku.

Uvedená cena platí pro model X4 xDrive28i. To je přeplňovaný čtyřválec s objemem 2,0 litru a výkonem 240 koní. Produkuje maximální točivý moment 350 Nm a zrychlit na 96 km/h zvládá za rovných šest sekund.

BMW bude samozřejmě nabízet hned několik motorizací a tato je základem. Vždy ale platí, že půjde o jednotky vybavené moderními technologiemi, jako je třeba přímé vstřikování nebo variabilní časování ventilů. Vrcholem by měl pro USA být model xDrive35i poháněný třílitrovým šestiválcem s výkonem rovných 300 koní a maximem točivého momentu 400 Nm. Auto s ním zvládne zrychlit na 96 km/h za 5,2 sekundy.

Jak je z přiložené fotogalerie patrné, auto se velmi podobá ostatním modelům z X v názvu. Je ale o 37 mm nižší než BMW X3. Řidič navíc sedí o 20 mm níž a zadní cestující o 28 mm. Tím si posádka užije o poznání sportovnější pocit z řízení než v kompaktním SUV. Auto pojme v kufru 500 litrů, po sklopení zadních sedadel to je až 1400 l. Zadní lavice je samozřejmě dělitelná v poměru 40:20:40. Rovnou plochu ale položená opěradla nevytvoří.