Facelift BMW 7: Nové motory a infotainment (+ video)

0

Jak tedy novou sedmičku odlišíte od předchůdce? Začněme u masky, ta má nově v ledvinkách po devíti svislých žebrech místo dvanácti. Přední nárazník má přepracované tvary, mlhová světla dostala chromované dekorativní lišty. Změnily se i indikátory odbočovacích světel ve vnějších zpětných zrcátkách, také na zadním nárazníku najdeme více chromu a zadní světla mají přepracovanou grafiku. Přední světlomety jsou tvořeny kompletně diodami, typické „angel eyes“ zůstaly zachovány.

Interiér si zachovává svou podobu, přepracovaná byla sedadla, a to s ohledem na výběr koženého čalounění. Velký důraz byl kladen na odhlučnění, které je opět o stupeň výše. Zadní cestující si mohou užívat příplatkového paketu Rear Seat Entertainment, který obsahuje audiosystém Bang&Olufsen se dvanácti reproduktory o celkovém výkonu 1600 W. Paket dále zahrnuje LCD obrazovku9,2 palcea vysouvací středový reproduktor s osvětlením. Na středové konzole pak najdeme obrazovku10,25 palces vysokým rozlišením a 3D-grafikou.

Pojďme k motorům: nabídku vznětových jednotek obohatil 750d xDrive, tedy nový třílitrový „superdiesel“ s třemi turby laděný divizí M. Podává výkon 280 kW (380 k) a disponuje točivým momentem 740 Nm. Pro 750d xDrive to znamená akceleraci na stovku za 4,9 vteřiny při kombinované spotřebě 6,4 litru. Nový je také model BMW 7 ActiveHybrid, který používá hybridní systém druhé generace. Namísto dvakrát přeplňovaného vidlicového osmiválce 4,4 litru nyní kombinuje přeplňovaný třílitrový řadový šestiválec o výkonu 235 kW (320 k), ke kterému se přidává elektromotor 40 kW (55 k). Celkový výkon 260 kW (354 k) a točivý moment 500 Nm přenáší osmistupňová automatická převodovka upravená pro hybridní systém. Parametry jsou tyto: 0-100 km/h za 5,7 vteřiny, kombinovaná spotřeba 6,8 litru, dojezd v čistě elektrickém módu 4 kilometry a maximální rychlost na elektřinu 60 km/h.