Leon CUPRA R ST je tady! A chceme ho

0

Cupra, samostatná značka nám dělá radost. Představila totiž model Leon, který upravila k obrazu svému. Nechybí mu pohon všech kol 4Drive a výkonné srdce – dvoulitrové TSI nabídne 300 koní výkonu a 400 Nm točivého momentu. To stačí na dosažení stovky za pouhých 4,9 sekundy a dosažení maximální rychlosti 250 km/h.

Kvůli zvýšení rychlosti v zatáčkách a lepší ovladatelnosti byla na přední nápravě přidána ramena, která upravují odklon předních kol na 2°, odklon zadních kol je rovněž 2°. Úpravou prošla i výfuková soustava, která přináší lepší zvuk.

Výrazný design karoserie Leonu CUPRA R ST akcentuje atraktivní nabídka barev: Magnetic Tech, Midnight Black, Nevada White nebo Blackness Grey – exkluzivní barva výhradně určená pro tento vůz. Pověst Leonu CUPRA R ST zdůrazňují také měděná loga a znaky. Stejná barva byla použita na jeho exkluzivní 19″ ráfky z lehkých slitin s měděnými kryty nábojů, které vyplňují přední brzdy Brembo – další připomenutí celkové výkonnosti vozu.

Uvnitř vozu přivítají řidiče a spolujezdce osvětlené hliníkové plakety. Vnitřní výplně dveří jsou potažené tkaninou připomínající karbon. Měděné ozdobné prvky jsou vidět na výdeších klimatizace, středové konzoli, logu na volantu a prošívání čalounění skořepinových sedadlech a volantu. Volant a hlavice řadicí páky jsou obšité Alcantarou®.

Vpředu nechybí sportovní skořepinová sedadla. Veškeré potřebné informace a údaje o jízdě se zobrazují na přístrojovém štítu Digital Cockpit.

Dodávky nového Leonu CUPRA R ST zákazníkům budou zahájeny v březnu, cena v České republice startuje od 1.203.500 Kč.

Leon CUPRA R ST

Motor 2.0 TSI 300 PS DSG7 4Drive
Válce/ventily 4/16
Objem 1984 cm3
Vrtání a zdvih 82,5 x 92,8 mm
Kompresní poměr 9,3:1
Točivý moment 400 Nm
Max. rychlost 250 km/h