Volkswagen Multivan prošel velkou modernizací, už to potřeboval

0

Kromě omlazení vzhledu se dočkala šestá generace Multivanu rozsáhlé modernizace interiéru. Těšit se tak můžete na celou řadu nových asistenčních systémů, nový digitální panel přístrojů nebo nejnovější generaci informačních a zábavných systémů s integrovanou SIM kartou zajišťující připojení k internetu. Novinka bude uvedena na trh na podzim 2019 a do prodeje se dostane i elektrická verze.

Z pomocníků bude zajímavou novinkou standardně dodávaný asistent pro jízdu v bočním větru, kdy hydraulický posilovač řízení nahradí elektromechanický systém umožňující aktivně ovládat řízení. Díky tomu nebude chybět ani “Lane Assist” udržující vůz v jízdním pruhu.

Všechny verze modelové řady jsou předurčeny k jízdě s přívěsem. V závislosti na pohonu dosahuje nejvyšší přípustná hmotnost přívěsu až 2500 kg. Manévrování s přívěsem nyní usnadňuje „Trailer Assist“, známý z modelu Crafter.

Multivan Highline dostane sériově Digital Cockpit s uhlopříčkou 10,25 palce. Kromě toho nové informační a zábavní systémy s 8,0“ nebo 9,2“ displejem v T6.1 totiž reagují i na hlasové povely hovorovou řečí. Systém porovná hlasový pokyn s internetovou databází a automaticky k němu přiřadí digitální reakci.

T6.1 s pohonem předních kol bude v době uvedení na trh nabízen s turbodiesely 2,0 TDI Všechny verze splňují emisní normu Euro 6d TEMP EVAP. Nový motor pro základní variantu poskytuje nejvyšší výkon 66 kW/90 k, jímž překonává předchůdce (dosud 62 kW/84 k). Vyšší výkonová varianta jednotky 2.0 TDI dosahuje nyní nejvyššího výkonu 81 kW/110 k a nahrazuje dosavadní motory se 75 kW/102 k a 84 kW/114 k. Od předchůdce byly převzaty motory 2.0 TDI s výkonem 110 kW/150 k a 2.0 TDI Biturbo o výkonu 146 kW/199 k. TDI 150 k může být na přání objednáno s dvouspojkovou převodovkou DSG, resp. s pohonem všech kol 4MOTION (s mechanickou převodovkou, nebo s DSG). Vrcholná verze s výkonem 199 k se dodává sériově s DSG (na přání i s pohonem všech kol 4MOTION).

V rámci spolupráce s partnerem ABT bude T6.1 nabízen i jako vozidlo s nulovými emisemi. Elektrický Transporter s výkonem 82 kW/112 k a kapacitou akumulátorů 38,8 kW nebo 77,6 kWh umožní dojezd i více než 400 km (kombinovaný cyklus EU), a je tak dokonale připraven na pracovní nasazení v městských ulicích.