Výbora modernizované Škody Superb spuštěna

0

V Kvasinách začal sjíždět modernizovaný Superb třetí generace. Na silnici jej poznáte podle nového předního nárazníku nebo větší masky chladiče s dvojitými lamelami. Zezadu je pak poznávacím znamením nápis nesoucí jméno automobilky.

Technickou novinkou vlajkové lodi jsou full LED matrixové světlomety, které se u sériového modelu automobilky s okřídleným šípem ve znaku objevují vůbec poprvé. Zavazadlový prostor nabídne objem 625 litrů u limuzíny a 660 litrů u verze kombi.

Superb je nabízen ve výbavách Ambition, Style, Laurin & Klement, Sportline a v případě kombi také v provedení Scout. Pohon všech kol získáte ve spojení s dvoulitrovým TSI nebo TDI. Ještě v letošním roce tam bude zahájena i výroba modelu SUPERB iV s plug-in-hybridním pohonem.

Superb se dnes v celoevropském měřítku řadí mezi nejúspěšnější automobily střední třídy. První generace byla vyrobena v počtu 136 100 vozů. V letech 2008 až 2015 bylo vyrobeno celkem 618 500 vozů modelu Superb druhé generace. Od zahájení výroby třetí generace v březnu 2015 bylo vyrobeno 500 000 vozů. Celkem tedy z linek sjelo zhruba 1,25 milionů vozů tohoto vrcholného modelu značky ŠKODA.