Mercedes-Benz G500 by Lorinser: Kola, spoilery a hlavně 490 koní pod kapotou

0

Máte doma osmiválcové G500 a vždy vám bylo líto, že jste si nekoupili rovnou AMG? Nevadí, Lorinser představuje řešení. Tahle společnost se vytasila se sadou úprav určenou právě pro osmiválcové géčko, přičemž úpravy to jsou vskutku komplexní. Můžete si nechat vylepšit design, interiér i výkon vašeho motoru.

Nabídka designových novinek je klasická. Lorinser má ve svém balíčku úprav novou masku chladiče, prahové nástavce i jiný kryt rezervního kola na pátých dveřích. A když je řeč o kolech, ta si samozřejmě také můžete objednat. Na fotkách vidíte disky RS9 s pěti trojitými paprsky a velikostí 22 palců. V interiéru pak nečekejte revoluci, ale za to si můžete objednat jakýkoliv materiál. Takže záleží na vás, jestli máte radši karbon, drahé dřevo, prvotřídní kůži, lesklý klavírní lak nebo všechno dohromady.

A teď to nejdůležitější, motor. Úpravy od společnosti Lorinser zvednou výkon osmiválcové jednotky na hezkých 490 koní dostupných 5500 ot./min a vrchol točivého momentu posunou těsně pod hranici 700 Nm. Stovka je minulostí za 6,2 s a maximálně nepojedete více než 210 km/h, protože vás dál nepustí omezovač.

Kolik za to? Úpravy designu vyjdou na 4360 euro, úpravy motoru včetně nového výfuku stojí dalších šest tisíc. Na koruny to raději nepřepočítávejte.