Novinky od Cooperu 2012

0

Discoverer S/T MAXX

Discoverer S/T MAXX je nástupcem dezénu STT. Obsahuje osvědčenou a spolehlivou 3- plátnovou technologii “Armor-Tek3®”, kterou využívá již zmíněný dezén Discoverer STT. Tato konstrukce kostry kombinovaná s novým ostře řezaným dezénem je odolná proti průrazu. Kombinace smíšeného 4-5 žebrového běhounu umožňuje nízkou hladinu hluku, v běžném on-road provozu při zachování velmi dobré prostupnosti terénem a výborné charakteristiky při off-road provozu. Prodej v ČR bude začal od dubna 2012.

Armor-Tek je konstrukce kostry, která přispívá bočnici a dezénu S/T MAXX k odolnosti proti průrazu. Ojedinělé šikmo uložené plátno absorbuje a pomáhá rozmístit rázovou sílu, která by mohla poškodit pneumatiku v náročných off-road podmínkách. Běhounová směs je formulována s unikátní směsí přírodní gumy a siliky a tím poskytuje výjimečnou trakci na mokru, výbornou řiditelnost na dálnici, excelentní průchodnost terénem a  po nezpevněných cestách, na skalnatém a štěrkovém podloží. Strategicky umístěné žebro uvnitř příčných drážek běhounu umožňuje okamžité čištění drážek od kamenů a bahna.

Optimalizace dezénu posiluje lepší off-road trakci, zmírňuje obrušování a zabezpečuje odolnost proti průrazu. Je to hrubý dezén, který minimalizuje potenciální poškození kvůli hlubokým vrypům a velkým oděrům v obtížném terénu.  Discoverer S/T MAXX byla testována na letošní rally Dakar, kdy na těchto pneumatikách jel již potřetí za volantem Toyoty Land Cruiser 150, jezdec Xavi Foj.

Discoverer A/T3

Discoverer A/T3 je nástupcem dezénu ATR. T3 (“All Traction, All Terrain, All the Time!” ) znamená podle Cooperu “za každých podmínek silná trakce v každém terénu“. Tato pneumatika byla vyvinuta pro všechny druhy terénů (bláto, štěrk, kameny, velké výmoly, pro městský a dálniční provoz). Jsou zde použity vyvážené kombinace technologii, směsí a designu, které poskytují jistotu a výkon na všech různých terénech. Podle náběhu výroby budou k dispozici v ČR od dubna 2012.

Discoverer A/T3 využívá vyvážené kombinované technologie směsí a designu, které budou výkonné na všech typech terénů. Směsi běhounu zlepšují trakci na mokru a snižují valivý odpor. Agresivní terénní design je navržen tak, aby poskytl vynikající výkon jak na silnici tak při  off-road použití. A/T3 dezén využívá kombinace funkcí speciálně vhodné pro solidní terénní provoz, skvělou celoroční trakci, vynikající stabilitu, jistotu a spolehlivost manipulace opotřebení běhounu.

Běhounová směs je formulována s chemickou dvojicí oxid křemičitý a saze, které poskytují vynikající přilnavost za mokra a excelentní vedení vozu na dálnici, a zároveň zlepšuje odolnost proti opotřebení v drsném skalnatém a štěrkovém terénu. Silikou obohacená běhounová směs má nižší valivý odpor než klasické směsi obsahující pouze saze. Rozšíření dezénu v drážkách na běhounu je prvek podpory proti proříznutí ostrým kamenem a má odolnost proti vysokému oděru. Zoubkované boční drážky chrání proti zadržování nečistot v dezénu.

Pneumatika Cooper Discoverer A/T3 zvítězila v testu celoročních pneumatik pro vozy SUV a pick-up v USA v nejdůležitějších kriteriích, jako jsou jízda v letním a zimním období, komfort jízdy (hluk, řízení) a dále jako je valivý odpor a opotřebení dezénu. Na dalších místech se umístily pneumatiky Michelin LTX A/T2, Hankook Dynapro ATM, Kumho Road Venture AT KL 78, Kumho Road Venture SAT KL 61, Bridgestone Dueler A/T Revo 2 a další.