Mercedes-Benz S Coupé: Dekadentní luxus v Ženevě

0

Žádná fotografie nenahradí prezenci, s jakou se chlubí Mercedes-Benz S Coupé. Toto gigantické vozidlo je totiž jasným statusem svého budoucího majitele: Jsem velmi bohatý a tak si mohu dovolit plýtvat. Pořádně dlouhá kapota, nízká silueta, to vše autu sluší. Naživo ale zatím nemůžeme přijít na chuť nové zádi, které zatím u aut s hvězdou na kapotě nemá obdoby.

Interiér je přesně takový, jaký jsme ho očekávali. Je ještě luxusnější než v případě limuzíny třídy S, ze které vychází. Můžete si totiž zvolit třeba červenou kůží, a ta vypadá parádně na pohled i na dotek. A auto uvnitř voní tak, aby bylo jasné, že je pro bohaté. I když jsou displeje převzaté z Eska, přece jen se palubka některými detaily liší. Co třeba ovladače systémů vpravo u přístrojové kapličky?

Luxusní dekadenci završuje možnost vybírat z nepřeberného množství příplatkové výbavy. Specialitou jsou pak světlomety zdobené značkovými krystalky Swarovski. Na každém světlometu jich je celkem 47, z čehož 17 je vyhrazeno pro světla denního svícení a 30 pro blinkr. Na vystaveném kousku jsme si jich ale nevšimli.

Model S500 Coupé má dvakrát přeplňovaný benzinový osmiválec s objemem 4,7 litru. Ten je schopný na všechna čtyři kola poslat výkon 455 koní a rovných 700 Nm maxima točivého momentu. O přenos síly se stará automatická převodovka se sedmi stupni a možností řadit páčkami pod volantem. Doufáme, že se s autem budeme mít možnost brzy svézt.