PAŘÍŽ 2012 ŽIVĚ: Ford Mondeo, Kuga a EcoSport

0

Nová generace Mondea bude v nabídce opět ve třech karosářských verzích sedan, liftback a kombi. Základním motorem se trochu překvapivě stane tříválec 1.0 EcoBoost vyhnaný turbodmychadlem na 88 kW (120 k). Mondeo také po více než patnácti letech dostane pohon všech kol, ten bude tentokrát ale vyhrazen jen pro turbodieselový motor. V USA se už americká verze úspěšně prodává jako Ford Fusion. Výbavu mají kromě množství elektronických pomocníků obohatit také příplatky typu masážních sedaček, vyhřívaného volantu a dalších dříve luxusních prvků.

Také Ford Kuga má svůj původ v Americe, konkrétně v novém SUV Escape. Oproti dosud prodávané první generaci znatelně naroste a podobně jako jiné modely Fordu bude spoléhat výhradně na přeplňované motory EcoBoost a TDCi.

Malý crossover EcoSport vznikl ve spolupráci indického a brazilského Fordu, kromě Severní Ameriky by se měl prodávat na většině světových trhů. Využívá platformu Fiesty a také od ní převezme některé motory. Novinkou by měl být turbodiesel 1.5 TDCi odvozený od stávající jedna-šestky, nebude scházet ani 1.0 EcoBoost v různých naladěních. Ford EcoSport si však bude muset vystačit pouze s pohonem přední nápravy.