Ženeva 2015: Mansory G63 AMG Sahara Edition je nej

0

Letošní Ženeva byla velmi bohatá na novinky, a to jak ty normální, tak sportovní, supersportovní nebo tuningové. Kompletní přehled nových vozů s pohonem všech kol představených na tomto autosalonu pro vás chystáme do dalšího vydání 4×4 AM. Přesto se u jedné společnosti musíme zastavit už teď.

Mansory je jméno, za kterým se skrývají auta s astronomickými pořizovacími cenami a neuvěřitelnými úpravami. Jeden příklad za všechny – vyladěná třída G 63 AMG Sahara Edition. Tento exemplář dostal karbon, kam se podíváte. Na rozdíl od ostatních modelů Mansory je ale v tomto případě karbon maskovaný. Doslova. Sahara Edition totiž dostala vojenské maskování.

Kompletní bodykit zahrnuje nové nárazníky, rozšířené blatníky, jinou kapotu, přídavná světla a dokonce i střešní spoiler. Kola mimochodem mohou být velká až 23″, o interiéru se ani rozepisovat nebudeme.

A teď to nejlepší, motor. Původní osmiválec posílil na dost hrozivých 840 koní a točivý moment vzrostl na 1000 Nm. Zajímavé, že? Věřte ale tomu, že Sahara Edition je pořád jedno z těch slabších aut, která společnost Mansory ukázala. Na stánku byl ještě třeba Mercedes S Coupé s výkonem 1000 koní nebo Bentley GT Race s výkonem ještě o jednu koňskou sílu vyšším.