BMW 2 Active Tourer: Nebojte se, xDrive bude

0

Nové BMW 2 Active Tourer je prvním autem z Mnichova, které vyjelo na platformě UKL. Tu sdílí s novou generací stylového retra Mini Cooper a zdá se, že se na ní později postaví i plánované BMW X1. Začíná tak evidentní boj s Mercedesem a jeho modely třídy B nebo GLA. Dvojka je 4342 mm dlouhá, 1800 mm široká a 1555 vysoká. Nabízí praktický interiér a samozřejmě i luxusní výbavu na úrovni.

K pohonu poslouží několik jednotek na výběr. K dispozici budou čtyřválce i tříválce. Vrcholnou volbou bude zatím 225i s dvoulitrovým přeplňovaným benzinem o výkonu 231 koní, který zvládne zrychlit na stovku za 6,8 sekundy. Pro úsporně smýšlející jedince je pak připraven turbodiesel 118d. Standardem je vždy manuální převodovka se šesti stupni, za příplatek je dostupný automat.

BMW naštěstí nezůstane jen u předokolky. Vedení automobilky médiím potvrdilo, že je v plánu i verze s pohonem všech kol xDrive, které přijde ještě do konce letošního roku. Zatím není jasné s jakými motory, ale vsadíme se, že minimálně s nejsilnější dostupnou motorizací k sehnání bude. Zajímavostí je, že by se měla objevit také varianta s hybridním pohonem.

BMW 2 Active Tourer se předvede veřejnosti na autosalonu v Ženevě. My budeme u toho, sledujte nás od úterý 4. března.