Škoda Kamiq GT je realitou. Má větší kufr, ale mohou si ji koupit jen motoristé v Číně

0

Mladoboleslavská automobilka v Číně rozšiřuje nabídku SUV modelů. Nový Kamiq GT je druhým SUV kupé značky a stejně jako větší Kodiaq GT je dostupný exkluzivně pro čínský trh.

KAMIQ GT měří 4390 mm, což je přibližně o 15 cm více než evropský model, který se představil v létě 2019. S objemem zavazadlového prostoru od 463 do 1510 l nabízí také větší přepravní kapacitu.

KAMIQ pohání motor 1,5 MPI o výkonu 82 kW (111 k) s maximálním točivým momentem 150 Nm. Kromě základní verze je novinka standardně vybavena automatickou převodovkou. Prostorný interiér se stejně jako exteriér vyznačuje robustním vzhledem a pohodlná přední sedadla s károvým vzorem s 3D efektem mu dodávají přidanou vizuální hodnotu.

Jedním z nejvýznamnějších prvků je intuitivní hlasové ovládání od společnosti iFLYTEK. Tento systém, který vyvinula jedna z předních asijských společností v oboru a který rozumí lokálním variacím standardní čínštiny, se pomocí umělé inteligence dokáže naučit také individuální přízvuky. Chytré telefony lze spárovat s infotainment systémy skrze Apple CarPlay, Baidu CarLife nebo MirrorLink. Funkci řídicí jednotky zastává osmipalcový dotykový displej.