Toroidion ukazuje supersportovní budoucnost. Je to elektrická čtyřkolka s výkonem 1 MW

0

Ještě nikdy jste jméno Toroidion neslyšeli? Tak od teď si ho asi už pamatovat budete. Jedná se o finskou společnost, která od roku 2011 pracuje na ambiciozním projektu. Chce postavit elektromobil schopný konkurenceschopného soupeření s ostatním speciály v rámci legendárního závodu v LeMans. Zatím je auto ještě pořád ve výoji, ovšem první informace tak trochu berou dech.

Toroidion totiž slibuje celkový výkon svého elektrického systému na úrovni 1 MW, což znamená 1360 koní. Tohle číslo je složené ze čtyř položek, protože u každého kola je jeden elektromotor. Ty vpředu mají výkon 272 koní, ty vzadu dokonce 408 koní. To ale není nakonec hlavní věcí, která by měla technické fanoušky zajímat. Nacpat takto výkonné motory do relativně malého auta není až takový problém. Jenže problém je nabídnout jim adekvátní akumulátory. No uvidíme, jak tohle Toroidion vyřeší. Evidentně má připravené nějaké speciální baterie.

Zatím ještě neznáme přesná čísla o zrychlení, jenže už z prostého faktu přítomnosti 1360 koní a hlavně pohonu všech kol je jasné, že tohle auto pojede nepředstavitelně rychle. Podle našeho názoru může klidně jít o v budoucnosti jedno z nejrychlejších aut vůbec. Těšíme se na další informace…