Chevrolet Trax: oficiální představení

0

Sourozenec Opelu Mokka a Buicku Encore se bude prodávat na 140 světových trzích, do domácích USA se však nedostane – GM nechce vytvářet dalšího konkurenta dražšímu Buicku a většímu Chevroletu Equinox. Trax bude dlouhý 4248 mm, široký 1776 mm a bude stát na podvozku s rozvorem 2555 mm. Od Mokky a Encore jej odlišují výraznější oblouky nárazníků, jinak zakončená linie prosklení a pochopitelně i svébytná příď s typickou dělenou maskou, ostřejšími světlomety a jiným nárazníkem. Odlišná by měla být i středová konzole a přístrojová deska.

Zavazadlový prostor bude mít objem 358 l, to však zahrnuje i přihrádku pod podlážkou. Zadní sedadla budou dělená v poměru 60:40, opěradlo spolujezdce bude možné sklopit naplocho a vytvořit tak celkem 8 kombinací pro sezení. Trax dostane stejné motory jako Mokka: základní atmosférická benzínová 1.6 85 kW výhradně s pohonem předních kol a pětistupňovou manuální převodovkou, 1.4 Turbo 103 kW s šestistupňovým manuálem či automatem a pohonem všech kol, a naftový 1.7 CDTI 96 kW rovněž s šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou. Pro diesel bude pohon všech kol za příplatek. Všechny modely s ručním řazením budou mít standardně systém stop-start. Novinkou pro vyšší výbavy má být příplatkové rozhraní MyLink s navigační aplikací, kterou bude možné nahrát do kompatibilních chytrých telefonů.

Nový Chevrolet Trax se světu předvede na podzimní pařížské autoshow a jeho prodej bude zahájen na přelomu roku 2012/2013.