Kalendář Pirelli slaví 50 let své existence

0

Po loňské účasti Petry Němcové bude mít Česká republika své zastoupení v kalendáři Pirelli i letos. Mezi skupinku vyvolených světových topmodelek se zařadila rodačka z Děčína, Karolína Kůrková. Na snímcích se dále objeví Helena Christensen, Miranda Kerr, Alessandra Ambosio, Isabeli Fontana a Alek Wek. Všechny ženy se významně podílely na úspěšné historii kalendáře.

Pro výroční vydání vybrala firma Pirelli vynikající módní fotografy Petera Lindbergha (autor edicí 1996 a 2002) a Patricka Demarcheliera (tvůrce edicí 2005 a 2008). Ti jako narozeninový dárek vytvořili 2 slavnostní fotografie, které byly uveřejněny exkluzivně v italském módním magazínu Vanity Fair a nebudou součástí kalendáře.

Na snímcích, které vznikly v New Yorku, pózuje společně všech 6 modelek. Lindbergh fotil ve svém studiu v Manhattanu, Demarchelier využil jako kulisu prostory Catalina Beach Clubu na Long Islandu.

Každoročně jsou s kalendářem spojeny i charitativní dražby. Nejinak je tomu i v České a Slovenské republice již více než 10 let, kdy výtěžky z dražeb byly obvykle využity na výzkum a podporu léčby rakoviny nebo na péči o děti. České veřejnosti bude kalendář představen po světové premiéře, která proběhne v Miláně (hlavním městě módy) koncem listopadu.