Modernizovaný VW Touareg dorazí na český trh už v říjnu

0

Těsně před uzávěrkou říjnového vydání jsme se vypravili do Mnichova na prezentaci modernizovaného Volkswagenu Touareg. Komu se omlazené provedení líbí, ten nebude dlouho čekat. Jak nám bylo na prezentaci potvrzeno, prodej odstartuje už během října.

Touareg nedostal v rámci faceliftu žádnou vyloženě zásadní změnu, vylepšení jsou pouze dílčí. Například na masce chladiče najdete míst dvou stříbrných lišt čtyři lišty, nárazník je tvarován podle písmene A a kdo má rád chrom, ten může sáhnout po paketu, který na karoserii dodá chromové lišty. K dispozici jsou dokonce i velká chromová kola. Touareg pak vypadá hodně americky.

V interiéru se měnily například ovladače audio-systému, respektive ovladače nastavení pohonu všech kol. Jsou vyrobeny z hliníku a vypadají velmi dobře. V nabídce nově najdete lepší kůži i kvalitnější dřevěné dekory. V reálu působí Touareg po faceliftu v lepších výbavách, které jsme v Mnichově testovali, opravdu luxusně.

Z motorů se nejvíce změnil výkonnější šestiválec. Ten dostal vyšší výkon, vyšší točivý moment a papírově nižší spotřebu. Ta údajně klesla až na 6,6 l/100 km v kombinovaném cyklu. Realita, s jakou jsme se setkali na německých silnicích, ale samozřejmě není pohádková. Šestiválcový Touareg jezdil zhruba za deset litrů.

Další podrobnosti týkající se modernizovaného Volkswagenu Touareg najdete v říjnovém vydání, které zamíří do prodeje už ve čtvrtek 2. října.