Porsche Macan GTS: Zmenšený Cayenne dostal přiostřenou verzi

0

Cayenne existuje v provedení GTS, 911 má také verzi GTS, stejně jako třeba Cayman. Bylo jen otázkou času, kdy přijde tato varianta také v kombinaci s modelem Macan, což se stalo právě dnes. Novinka se opět zařadí mezi Macan S a vrcholný Macan Turbo, přičemž stejně jako u všech jmenovaných sourozenců se můžete těšit na vylepšený motor, podvozek, výfuk i vzhled.

Macan GTS používá dvakrát přeplňovaný benzinový šestiválec z Macanu S, který ovšem dostal navíc dvacet koní. To znamená, že parametry této novinky jsou 360 koní a 500 Nm. Dynamika se změnila jen lehce. Zatímco klasický Macan S umí stovku za 5,4 s, GTS je rychlejší o 0,2 s. Maximální rychlost se pak také liší jen minimálně. Přesně řečeno je GTS rychlejší o 2 km/h, když se může rozjet na 256 km/h.

Ostatní novinky známe už třeba z Cayenne GTS. Macan GTS dostal černá dvacetipalcová litá kola, černě lakované detaily na karoserii, černý sportovní výfuk, má o 15 mm nižší podvozek a tisková zpráva slibuje také lepší brzdy. V interiéru se na vás těší bohaté čalounění Alcantarou, sportovní sedačky a nápisy GTS všude možně.

Pokud se vám Macan GTS líbí, máme dobrou zprávu na závěr. V sousedním Německu se tahle novinka začíná prodávat právě dnes, u nás bude určitě také velmi brzy.