Mio Moov V735 TV: větší než čekáte

0

V balení od výrobce dostanete vše potřebné. Opravdu? Tak na to rychle zapomeňte. Proč by tomu tak mělo být, když si například v základním balení chybějící nabíječku na 230 V můžete sami dokoupit. V balení máte pouze nabíječku do auta. Dobíjet přes USB kabel z počítače nelze. Vzhledem k nepříliš silnému akumulátoru je totiž tohle velké Mio odsouzené k životu na šňůře. Na nějaké delší hrátky mimo automobil, potažmo mimo elektrickou síť, prostě není stavěné. V televizním režimu se vyšťaví za nějakých čtyřicet minut. V režimu navigace se výdrž blíží k uváděným 160 minutám jen velmi vzdáleně.

Ovládání přístroje dotykovým displejem je intuitivní. Menu se skládá z velkých ikon příslušných sekcí. Problém jsem měl s citlivostí, tedy přesněji napsáno s necitlivostí sedmipalcového displeje. Potíže jsou nejvíce patrné v momentě, kdy máte na displeji označit menší plochu, jako tomu je například při zapínání televize. Před jejím spuštěním jste nuceni potvrdit bezpečnostní pokyny odfajfkováním malého čtverečku. Z mnoha pokusů se to jen výjimečně podařilo hned na poprvé.

Přístroj nabízí dvě verze ovládání – pomocí tlačítek na displeji, anebo tzv. slide touch, což je ovládání pohyby na displeji podobně jako u mobilů  iPhone. Vřele doporučuji používání tlačítkového ovládání, neboť slide touch není podle mého dosud úplně dořešen. Honění dialogových okének po displeji, či výběr některé mnou požadované funkce bylo za trest.

Mio Moov V735 nabízí mapové podklady 44 evropských zemí a řadu praktických funkcí jakými jsou například řazení v jízdních pruzích, navigování pomocí fotografií NavPix či informace o rychlostních limitech. Poslední zmíněná funkce, ale vzhledem k domácí „džungli ve značení“ vykazovala nejvíce nepřesností. Zatímco podle značek jsem mohl uhánět 90 km/hod, navigace mi povolovala jen sedmdesátku. V ceně, která se pohybuje kolem osmi tisíc korun, jsou v prvním roce používání zahrnuty dvě aktualizace z webových stránek eu.mio.com/cs_cz.

Velmi praktické je tlačítko pro rychlý návrat do menu v levé horní části přístroje. Na co je potřeba si zvyknout je jeho umístění. Zpočátku jsem jej mimoděk stiskl, když jsem chtěl při silnějším dotyku při ovládání navigaci přidržet. Na horní hraně je pak tlačítko pro zapnutí či restartování, které jsem vzhledem k „zamrznutí“ musel několikrát využít. V balení je rovněž dálkový ovladač. K ovládání pak již jen jedna poznámka a to, že lépe se bude Mio Moov V735 TV ovládat pomocí tužky např. pro ovládání PDA.

Používání televize je snadné. Vyhledání kanálů je dílem okamžiku a ovládání je více než přátelské. V závislosti na síle digitálního signálu se ze sledování oblíbeného seriálu můžete těšit i za jízdy. Ale přeci jen nepřerušovaný příjem vám zajistí pouze sledování ve stojícím voze.

V735 váží 320 gramů. Přiložený robustní držák si s ním nicméně poradil se vší úctou a jen z počátku, než se přísavka takříkajíc zakousla do palubní desky, jeho tíhu nevydržel a prozkoumal podlahu vozu. V předtuše jsem místo dopadu měkce vystlal, takže to navigace ustála bez újmy.

Specifikace

GPS příjmač: SiRFprima s InstantFixII
Displej: Širokoúhlý barevný dotykový LCD, 262 144 barev, 16:9
Rozměry displeje: 158 x 86 mm
Rozlišení: 800 x 480 pixelů, 7“ (17,8 cm)
Mapy: ČR, západní, střední a východní Evropa (44 map)
Napájení: dobíjecí Lithium-Ion akumulátor 720 mAh
Výdrž baterie: 160 minut
Paměť: 1 GB
Možnost rozšíření: o micro SD karty
Rozměry přístroje: 196 x 105 x 16 mm
Hmotnost: 320 g
Připojenní: USB

Foto: Zuzana Procházková